Teama de a ramane?

Educatia sexuala

Postata de Utilizator11582998701 cu 4 ani in urma.

Buna, am nevoie de un sfat in legatura cu un act sexual. Eu si cu prietenul meu am avut un act sexual prietejat acum 6 zile si mi s-a parut ca prezervativul s a spart cand a ejaculat in el. Nu sunt sigura de asta, doar ca am simtit ceva. De atunci ma tot gandesc si mi e teama sa nu raman insarcimata, de aceea am nevoie de un sfat. Tin sa adaug ca aceasta a verificat prezervativu daca este spart, dar inca imi este teama, deoarece nu am luat pastila de a doua zi si vreau sa stiu daca pot face un test de sarcina?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/totul-despre-testele-de-sarcina_1326