sarcina?

Educatia sexuala

Postata de coco64 cu 12 ani in urma.

Cat de sigur este testul de sange pentru depistarea sarcinii??Luna trecuta am facut acest test pt ca imi intarziase ciclu 5 zile.A cinea zi de intarziere l-am facut si a iesit negativ. Si tot in a cincea zi mi a venit menstruatia.Luna asta imi intarizie ciclu de 7 zile. E posibil fi fost insarcinata?am auzit si de menstruatie peste sarcina. Voi ce credeti??Sunt foarte panicata!

Raspunsuri (1)

snickeritza

acum 12 ani

exista cazuri de menstruatie peste sarcina.ar trebui sa te linistesti,nu te panica.daca tot intarzie,fa peste inca o sapt un alt test.e posibil sa ai ciclul dereglat.mergi la un medic ginecolog.el te poate ajuta sa iei deciziile potrivite sau sa apelezi la o masura de contraceptie potrivita tie sa eviti situatiile de neliniste.