Sanse de sarcina sau nu ?

Educatia sexuala

Postata de Ana199530 cu 9 ani in urma.

Ieri am facut dragoste cu iubitul meu.Suntem impreuna de un an si jumatate si abia dupa un an si 4 luni ne-am inceput viata sexuala.Nu am facuto doar de 2 ori.Ieri a fost a3a-a.Insa suntem putin in dubii.Prima oara a ejaculat prin pantaloni.Nu prea am vrut sa o facem doarece am ramas fara prezervative.In fine,a ejaculat iar dupa ejaculare la cam 5 min s-a dus la baie si s-a spalat.Dupa ce a venit am mai stat cateva minute bune si ne-am luat inima in dinti , iar acum regretam putin si am zis ca facem dragoste.Nici timp nu prea am avut.Cam 10-15 min.In timpul asta nu a mai ejaculat deloc.Dupa eu am mers la baie si am facut pipi.Asi vrea si o parere de la medic.Multumesc !

Raspunsuri (4)

Sorina Dumitru

acum 9 ani

Conteaza daca ai ciclu regulat,conteaza daca a ejaculat inauntru si conteaza daca ai fost in perioada fertila.Daca toate acestea iti sunt clare,atunci este cazul ca data viitoare sa folosesti prezervativul daca nu vrei sa ramai insarcinata.Noroc!

Ana199530

acum 9 ani

Nu am un ciclu regulat,Adica imi vine de obicei in zilele 7-8-9-10-11,depinde.Nu a ejaculat inauntru si cu perioada feritila nu sunt sigura.Tot timpul am folosit prezervativ.Ma rog , de data aceasta nu . Multumesc ca ti-ai facut timp sa raspunzi la intrebarea mea ! :)

Sorina Dumitru

acum 9 ani

Cu multa placere.Daca vrei sa stii care este perioada fertila,adica cand sunt mari sanse sa ramai insarcinata,exista aplicatii pt tel mobil care te ajuta.Intra acolo si descarca aplicatia,este de mare folos.Cu ocazia asta,o sa vezi si la cat timp iti vine menstruatia.

Ana199530

acum 9 ani

Gata,am vorbit cu o prietena de familie care are si copil deja si mi-a explicat cum sta cu perioada fertila.Se pare ca azi sunt :D