probleme erectile

Educatia sexuala

Postata de DulapLemne cu 14 ani in urma.

Salut. Am 15 ani si ma masturbez de cand aveam 13 ani. Ieri am incercat o erectie totala, cu pielea dupa glande. M-a iritat putin. A doua zi, piele imi este mai scurta si parca mai umflata. Cand ejaculez parca simt "canalul" de ejaculare mai stramt si amortit insotit de o iritatie combinata cu placerea. Obtin mult mai greu o erectie si tine mai putin. As vrea sa stiu daca este normal sau daca este iesit din comun. Nu am vorbit inca cu parintii mei deoarece..nu pot. Va rog sa ma ajutati

multumesc

Raspunsuri (5)

dan

acum 14 ani

La varsta pe care o ai ar trebui sa predomine interesul pt scoala, nu pentru...altele. Cum se spune ''''ti-ai facut-o cu mana ta''''. Ar trebui sa mergi la doctor si daca vrei sa nu ai probleme mai tarziu,lasa-te de astfel de practici. S-ar putea ca maine-poimaine sa nu poti/sa nu-ti placa sa fii cu fete, sa nu poti avea copii ori cine stie ce alte probleme. Mergi la dr, la urologie. Daca mergi la particular, nu ai nevoie de trimitere si poti merge chiar fara parinti, daca ti-e rusine. La dr spune tot, cu sinceritate.

mircea

acum 14 ani

Nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme... probabil e doar o iritatie. daca nu dispare in 3 zile mergi la medic. cat despre procedeul pe care il practici, nu e un capat de tara... dar mai cu grija

Psih. Catalina Dragulanescu

acum 14 ani

Buna "DulapLemne". Descrii doua probleme: una somatica, fizica, pentru care te sfatuiesc sa apelezi la un urolog ; cea de a doua de natura psihologica si anume neputinta de a vorbi cu parintii despre sexualitatea ta. Ce anume te retine ? Daca este ceva ce simti ca tine de ei (anumite retineri ale lor, pudoarea, lipsa de timp, etc.) ar fi bine sa apelezi la un cabinet de consiliere. In cazul in care nu tine de ei, te sfatuiesc sa comunici cu ai tai despre asta.

ady

acum 14 ani

nu ai de ce sa iti faci probleme ca asa se intampla la toti dar pe viitor sa ai si tu mai mare grija cu tine insuti

misu

acum 13 ani

Wai baietica,ai grija cu p***a,sa fii curat pe maini si sa nu dai cu apa rece dupa frecare,ca se umfla si se inroseste,la anii tai e bine sa pui laptele cainelui pe capul pulii,sa-ti cresca mai mare,asta se gaseste pe dealuri,unde pasti oile.Ai grija sa nu ti-o traga cineva la bulan,ca prea te intereseaza de mic problemele sexuale,retardatule.