Probabilitatea de sarcina?

Educatia sexuala Intrerupere de sarcina Sarcina

Postata de Utilizator11529899361 cu 5 ani in urma.

j Editează
Buna! Am facut aseara sex cu prietenul meu, primele doua numere protejat, iar al treilea, neprotejat. Era ziua ovulatiei si am considerat ca fiind ultimul numar in care se ejaculeaza mai greu, nu mai elimina acel lichid... Inainte de ultimul raport sexual i-am facut sex oral, crezand ca asa nu mai trebuie sa elimine el prin urina sperma ramasa. Acum realizez inconstienta. Sansele de sarcina sunt peste 90%?

Raspunsuri (6)

Utilizator11529814794

acum 5 ani

Nu ai specificat daca si-a dat drumul. Daca voi a-ti facut protejat si el si-a dat drumul dupa a-ti facut neprotejat ai toate sansele deoarece i-a ramas sperma pe penis acum depinde cat de puternici sunt spermatozoizii ca sa poti ramane gravida. Sau daca el nu si-a dat drumul deloc nici protejat nici neprotejat atunci ai sanse foarte minime. Fa un test in maxim trei saptamani, daca il faci mai devreme de 3 saptamani nu vei avea un rezultat adevarat.

Utilizator11529899361

acum 5 ani

Si-a dat drumul de 2 ori...dupa am facut neprotejat

Utilizator11529814794

acum 5 ani

Atunci mai bine fa un test de sarcina dupa trei saptamani sunt sanse foarte mari sa ramai. Vreau sa te intreb ceva... mie mi-a aparut astazi pe testul de sarcina care l-am facut o linie roz si una alba vizibila... pana la urma sunt doua linii si nu stiu cum sa interpretez tu ai o parere?

Utilizator11529899361

acum 5 ani

Cred ca mai bine ai mai face unul ca sa fii sigura... ai vrut sa ramai sau ti s-a intamplat?

Utilizator11529814794

acum 5 ani

Am vrut...in cateva zile o sa il repet dar nu stiu ce sa cred sunt doua lini cea alba este foarte vizibila

Utilizator11529899361

acum 5 ani

Ca sa fie pozitiv, trebuie ambele roz