Prietena insarcinata

Educatia sexuala

Postata de ionut2222 cu 10 ani in urma.

Buna

Acum o luna am facut baie cu prietena mea si am ejaculat in cada,dar am avut grija ca sperma sa nu ajunga in apa,ejaculand mai mult pe abdomen ... , m-am ridicat aproape imediat din cada dar tot s-a dus oleaca in apa iar ea s-a ridicat dupa mine la cateva secunde.
I-a venit ciclul normal..dar este posibil sa ramana insarcinata ? Am auzit de cazurile cu " ciclu peste sarcina .. ".

Multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Cristina Moisa

acum 10 ani

Sunt sanse extrem de mici ca spermatozoizii sa supravietuiasca intr-un mediu ''''ostil'''' cum e apa din cada cu sapun/ spuma etc. Ei sunt mobili si inainteaza optim doar in anumite conditii naturale pe care le creeaza impreuna lichidul seminal si secretia vaginala. Sansele sunt mai mari daca se produce un contact sexual in mediu acvatic. Totusi, ar fi mai bine sa va protejati partenera de o sarcina nedorita.

Ionut

acum 10 ani

Mentionez ca ea este virgina.

ionut2222

acum 10 ani

Deci ar trebui sa stau linistit? Plus ca ea este virgina.

Dr. Cristina Moisa

acum 10 ani

Ai putea sta linistit. Atentie pe viitor.