Pot rămâne insarcinata?

Educatia sexuala

Postata de MembruMobileApp1497032354 cu 6 ani in urma.

Mi am început recent viața sexuală cu iubitul meu. Eram în ultima zi de menstruație.
Am început fără prezervativ după care l am folosit și a ejaculat iar ca să fim siguri am folosit și metoda retragerii ( deși foloseam prezervativ).
Este posibil să rămân însărcinată?
Menționez că iau anticoncepționale prescrise de medic pt acnee și am uitat să iau în prima săptămână o pastilă, ceea ce crește riscul apariției unei sarcini. Ciclul este regulat.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/cum-alegi-cea-mai-buna-metoda-contraceptiva_15358