pot fi insarcinata?

Educatia sexuala

Postata de addelina21 cu 13 ani in urma.

buna.in luna dec am avut mai multe contacte sexuale protejate,luam tri-regol de3luni.dupa 8zile de la ultimul contact sexual mi-a venit ciclul,asta fiind in a2a zi din pauza de7zile.dupa nu am mai luat anticonceptionale.dupa o luna mi-a venit iar ciclul normal,aceeasi substanta nuamrul de zile acelasi.de o saptamana sunt balonata,am diaree,daca nu sunt constipata,intestinele mi se misc repede,mentionez ca am aceste simtome de cand iau augumentin,si cum nu am luat a disparut constipatia,balonarea dar a ramas diarea.pot fi insarcinata?raspunde-ti va rog

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Fa-ti un test de sarcina la 1 saptamana de la intarzierea menstruatiei (sau 1 sapt de la inceperea ei daca suspectezi un ciclu peste sarcina). Daca nu doresti un copil acum presupun ca chiar daca nu ai mai folosit anticonceptionale, ai folosit prezervativ.

Psiholog IOana Panculescu

acum 13 ani

mai bine iti pui intrebarea tie,"de ce trebuie sa intreb pe forum cand pot face un test?