Pilula de a-2a zi

Educatia sexuala

Postata de Andreeeea02 cu 12 ani in urma.

Salut! ma numesc Sonia si am o problema.. Am 16 ani si acum o saptamana in data de 29.08.2011 am avut un contact sexual protejat, dar din nefericire s-a rupt prezervaticu chiar cand a ejaculat.. speriati amandoi el a sunat-o pe sora lui care e farmacista si i-a spus sa se duca sa-mi cumpere pastila de a-2a zi.. dupa aproximativ 40 de minute am luat prima pastila, apoi fix la 12 ore a-2a.. problema e ca dupa 5 zile a nceput sa-mi curga ca un fel de "ciclu" da nu e..si imi e tare frica sa nu fi ramas insarcinata:( va rog spuneti-mi daca e bine sau nu..

Raspunsuri (2)

Andreea

acum 12 ani

Puteti sa stati linistita. Aceasta sangerare este unul dintre multele efectele adverse. Trebuie sa asteptati sa va vina ciclul. Daca ste neregulat, este posibil sa fie chiar perioada de menstruatie.

Andreeeea02

acum 12 ani

nu este regulat :-s si mie una mi-a trecut ciclu cu 3 zile inainte de a lua pastila si saptamana trecuta mi-a venit iar da acum s-a oprit si am sfarcurile inchise la culoare :-s si dasta imi e foarte frica..