Pericol sarcina neprevazuta dupa pastila Mercilon uitata?

Educatia sexuala Sarcina Intrerupere de sarcina

Postata de Utilizator21560595221 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,
Am uitat sa iau pastila Mercilon in timpul tratementului in prima saptamana si au trecut mai mult de 12 ore, cu un contact sexual dupa. As dori sfatul dumneavoastra in legatura cu pastila de a doua zi. Este sigur sa o iau in timpul tratamentului cu anticonceptionale?
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa va consultati cu medicul ginecolog.

Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091