întîrzie ciclul menstrual cu 13 zile

Educatia sexuala

Postata de Verginia_19 cu 10 ani in urma.

Salut. Mă numesc Verginia şi am 19 ani. După ultimul contact sexual am avut ciclu. Acesta a fost pe data de 3 noiembrie. După, nu am întreţinut nici un contact sexual, ba mai mult, m-am despărtit de fostul iubit si acum nu am pe nimeni. Spuneti-mi va rog care ar putea fi cauza întîrzierii ciclului, daca nu am luat pastile, nu sunt racita si nici nu am dereglari hormonale???? Vă rog mult să mă ajutaţi!!!!!

Raspunsuri (3)

verginia

acum 10 ani

Vă rog mult să-mi daţi un răspuns. Ajutaţi-mă cu un sfat!

DEEA

acum 10 ani

Achizitioneaza un test de sarcina. Daca e neg. si ciclul nu apare consulta un ginecolog.Iar pe viitor...fii mai atenta

Verginia_19

acum 10 ani

Nu a fost nici o sarcina, nici nu avea de unde sa fie. Am fost la ginecolog si acesta mi-a spus ca e de la stres si ca trebuie inlaturata cauza lui. Dupa 28 zile de intirziere, in sfirsit a venit ciclul menstrual. Am suferit mult dupa despartirea de fostul iubit...