Masturbare la 9 ani?

Educatia sexuala Disfunctii sexuale feminine Hipersexualitate Sex si probleme sexuale
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Camelia84 cu 4 ani in urma.

Bună seara,
Sunt foarte neliniștita deși am mai citit spre uimirea mea multe articole și probleme similare și la alte mămici pe aici vizavi de faptul ca fetita mea de 9 ani se masturbează.
Sunt momente când o surprind stand la birou în timp ce își face temele, cu mâna..stiti voi unde, sau dimpotrivă, cu mâna pe la spate, în pantalonași sau sub fustita. As vrea sa discut deja cu ea despre acest lucru, despre urmări și despre faptul ca nu e poate tocmai sănătos și eu știu..insa nu simt ca as fi pregătită 100 la suta sau ca i-aș oferi cel mai bun sfat. Oare s-a mai confruntat cineva cu astfel de comportamente și cum ați procedat

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua. Comportamentul fetitei poate fi unul determinat de stres. Cautati un psiholog, discutati despre cum sa abordati copilul, apoi mergeti si cu ea.
Toate cele bune!

Mircea

acum o luna

Bună. Daa, eu ma confrunt cu aceeași problema poate și mai mult.fetita mea are 11 ani și ii dependenta de masturbare. Spun asta ca folosește orice moment de nesupravegheate pentru masturbare. Dacă sunt doar eu cu ea acasă și întru la dus 5 minute, ea în timpul asta se masturbeaza, deci folosește ori ce moment posibil pentru masturbare. Pentru asta cer ajutorul unui specialist în domeniu pentru o îndrumare. Cu stima