kt d eficienta e medota ''''retragerii''''

Educatia sexuala

Postata de mandyc93 cu 13 ani in urma.

Buna,sunt q prietenul meu d aprox 2luni si am facuto q el fara prezervativ,iar el nu sia dat drumu in mine.Am auzit d aceasta medota naturala d contraceptie,p***at intrerupt,dar nush kt d sigura e.As dori niste pareri d la cei care au mai multa exp.Stiu k sunt sanse sa apara o sarcina nedorita chiar dak ejacularea nu are loc in interior..dar anti. nu prea vreau sa iau:( .. pls ast un raspuns ...

Raspunsuri (5)

ole

acum 13 ani

tu nu vrei nici sa te protejezi, nici sa ramai insarcinata. poate folosi el prezervativ, daca nu vrei sa iei anti, desi eu va recomand cel mai bun anticonceptional> ASPIRANA, tinuta stransa intre genunchi:)) te risti foarte mult

kasho1

acum 13 ani

Ia pilula de a doua zi, Escapelle, daca nu doriti o sarcina.

Iuli

acum 13 ani

Daca nu vrei sa fii mamica de pe acum sau sa faci vreun cancer de col din cauza unei BTS, foloseste prezervativul. Daca o faci neprotejat, asuma-ti riscul de a te imbolnavi sau de a ramane gravida.
Kasho are dreptate, ia repede Escapelle acum, daca nu vrei sa fie cu ochisori, si apoi prezervativ la orice penetrare. Se gasesc oriunde, nu sunt chiar asa de scumpe, nu au efecte secundare, si puteti dormi linistiti amandoi.

andra

acum 13 ani

Deloc! Nu te p***a!! Foloseste prezervativ! PE BUNE!

Iuli

acum 13 ani

De pe acelasi ID a mai scris acum 2 sapt "bogdan" parca, pe care l-am sfatuit sa ia Escapelle pt prietena pt ca se rupsese prezervativul. Era barbat si avea 24 de ani. Acum tu esti fata, ai 17 si ati facut-o fara? Imi si pare rau ca ti-am raspuns acum, oamenii inconstienti nu merita sa te strofoci pt ei.