insarcinata su nu?

Educatia sexuala

Postata de MihaelaM18 cu 10 ani in urma.

Buna ziua am 18 ani, si acum de 3 zile miam inceput viata sexuala cu prietenul meu, el nu era virgin . Ambi am hotarat acest pas. Nu am sangerat la dezvirginare, dar ma durut foarte tare. Am facut fara prezervativ , dar el a zis ca nu a ejaculat in mine. In a doua zi am luat piluala de a 2a zi . Pot fi insarcinata?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Chiar si cu pastila de a 2-a zi exista un mic risc de a ramane insarcinata , care insa nu poate fi cuantificat.

MihaelaM18

acum 10 ani

Mi-a venit menstruatia. Multumesc oricum.

farfala87

acum 10 ani

Cel mai bine e sa iei un test de sarcina sau sa mergi la un ginecolog.