Insarcinata de la lichidul preseminal?

Educatia sexuala

Postata de Jojoxsf cu 7 ani in urma.

Ieri am avut contact sexual dar s-a terminat in servetel dupa vreo 5 -10 secunde.

Se sterge de acel lichid preseminal odata la. aprox.20 secunde sau mai repede si o scoate destul de des ca sa nu fie vreun risc.

Are rost sa ma alarmez? Mi-e tare frica sincera sa fiu.

ciclul imi vine in 4, adica...circa peste 2 sapt.

PS: sunt simptome sau semne care apar in primele zile?

(nu-mi aduc aminte sa mi fi fost rau sau sa fi fost obosita, ametita etc.)

Raspunsuri (1)

alexandra.90

acum 7 ani

De ce naiba nu folositi prezervativ daca ti-e frica sa ramai insarcinata? Ce farmec are sa faci sex si sa te opresti la fiecare 20 de secunde ca sa te stergi, ori sa "o scoti destul de des ca sa nu fie vreun risc". Sounds boring. Foloseste un prezervativ data viitoare ca sa va bucurati amandoi de o treaba. In primele zile poti sa iei o pastila. "Pastila de a doua zi", ca sa fii sigura. Trebuia sa mergi la farmacie sa intrebi, ca stiu ele mai bine ce sa-ti dea.
*Poftim motiv pentru care oamenii au nevoie de educatie sexuala la scoala*