inceputul vetei sexuale

Educatia sexuala

Postata de MISHANEA cu 13 ani in urma.

salut ma numesc alina am 16 ani ,acum o luna in urma mi-am inceput viata sexuala.am facut sex neproteja ,insa el nu a ejakulat in mine.la o saptamina dupa ultimu contact sexual am avut ciclu,mea intirziat cu citeva zile....ma cam doare pieptul,si am dureri de stomac...sunt sanse sa fiu insarcinata sau nu?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Da, sunt. Mari. Atata timp cat nu va protejati s-a,r putea sa deveniti parinti cat de curand. De ce nu folositi tot timpul prezervativul nu inteleg.

MISHANEA

acum 13 ani

si chiar daca am avut ciclu dupa ultimu contact sexual?

Iuli

acum 13 ani

Exista si sangerare in timpul sarcinii. In principiu sansa e mica, dar nu te costa prea mult sa faci un test de sarcina. Si apoi sa folosesti protectie daca nu vrei sa regreti apoi...

MISHANEA

acum 13 ani

acum citeva minute in urma am facut un test de sarcina...imi arat o singura linie...de aici reiese ca testul e negativ?

roxanik

acum 12 ani

depinde ce test ai folosit....ca sunt teste care iti sp acolo ca dak se opreste la linia de control inseamna ca rezultatul e negativ sh mai sunt teste care iti sp ca dak ti apare o singura linie rezultatul e negativ iar dak apar 2 linii rezultatul este pozitiv...

roxanik

acum 12 ani

si stai linistita ca asa se intampla de fiecare data cand iti incepi viatza sexuala,iti intarzie cu cateva zile menstruatia....;)