ejaculare ..rapida

Educatia sexuala

Postata de Gabriel Sandu cu 13 ani in urma.

ma intreb oare exista un medicament sau un tratament mai special pentru aceasta problema......sau consultarea unui doctor de specialitate ,,,,cred ca ar fi mai indicat nu?

Raspunsuri (6)

Psiholog Jeni Chiriac

acum 13 ani

Aceste probleme de ejaculare precoce se abordeaza din 2 perspective: psihologic si tehnic (tehnica sexuala), prin urmare in afara de eventuale unguente cu anestezic locala, menite sa scada excitabilitatea locala pentru a intarzia ejacularea, se recomanda sa lucrati asupra psihicului (starii de anxietate) si asupra tehnicii sexuale plecand de la constientizarea punctelor dvs de maxima excitabilitate.

Toate cele bune!

Bacu Crina

acum 13 ani

Combinatia dintre ele ar da cele mai bune rezultate. Totusi trebuie stabilita cu exactitate care este cauza ejacularii precoce. In cazul in care ai erectie noaptea/dimineata, cel mai probabil cauza nu este de natura functionala ci doar psihica. In caz contrar, trebuie sa consulti si un medic urolog pentru investigatii.

Gabriel Sandu

acum 13 ani

da dar problema este ca am dureri ......in juru organului genital si momente cand ma doare si testicolele ,si este ceva timp de atunci ,,si sincer nu stiu cum sa procedez,,,,si dupa ejaculare simt ca o usturime ..........

marcus31671

acum 10 ani

Pastile ejaculare precoce –
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec

Victor Richard

acum 13 ani

Ai aceeasi usturime si dupa ce urinezi? Activitatea sexuala este intensa? Actul sexual l-ai practicat fara prezervativ...?
Cred ca ar trebui sa te adresezi unui medic urolog pentru investigatii, indiferent de situatie.

anastasia perlan

acum 13 ani

trebuie sa te masturbezi boy