ejaculare doar din contact vizual

Educatia sexuala

Postata de iuliucristi15 cu 12 ani in urma.

Am 16 ani,nu am avut nici un contact sexual pana acum.in medie ma masturbez o data pe saptamana.De curand,vizionam un film porno,nu ma uitam de mai mult de 5-10 minute,si fara sa vreau uitandu-ma am avut orgasm si am ejaculat,dar fara sa ma masturbez,nu era decat contact vizual,fizic era 0 contact.Ce s-a intamplat este normal?Ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Asemenea situatie se intampla la cei care se masturbeaza . Una este actul sexual normal ( senzatiile iau nastere si se desfasoara treptat datorita unui complex de rea ctii psihico-emotionale ale celor doua organisme ce vin in contact fiziologic ) si cu totul este reflexul spontan ce ia nastere altor impulsuri vizuale ale actului sexual . Masturbarea poate avea urmari neplacute in viata ta sexuala si pe mai tarziu, ( ejaculare precoce ) Deci aceasta practica ( satisfactia de moment ) nu este lipsita de urmari neplacute atat pentru tine cat si pentru viitoarea partenera. / sotie .