E posibil sa rămân însărcinată dacă am făcut sex neprotejat ?

Educatia sexuala

Postata de Mioara cu un an in urma.

Buna! In data de 7 Octombrie am avut pt prima data actul sexual neprotejat,după de câte 2 ori sau odată pe săptămâna,le fel neprotejat,nu am luat nici un fel de pastile de a doua zi sau altceva. Țin sa Menționez ca retragerea băiatului a fost la timp si sperma nu a avut contact cu vaginul. Dar nu suntem siguri 100%. E posibil sa rămân însărcinată ? Ciclul trebuia sa îmi vina pe 29,suntem in 1 si nu mi-a venit încă.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/legatura-dintre-lichidul-preejaculator-si-riscul-de-sarcina_17592