Durere de burta

Educatia sexuala

Postata de elenaandreea92 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o intrebare, de aseara atunci cand urninez am dureri de burta in partea de jos si urinez foarte putin. Mentionez ca e o durere care nu persista foarte mult,doar cateva minute(1-2).E o senzatie nasoala,ca si cum as avea si o usturime tot in acelasi timp. Ati putea sa imi dati un sfat in legatura cu aceasta problema? Multumesc!

Raspunsuri (10)

dorina

acum 10 ani

poate ai racit la ovare? ai fost la un medic ginecolog sa te consulte?

elenaandreea92

acum 10 ani

Nu, nu am fost deoarece am crezut ca nu e ceva foarte grav si nu necesita consultatie.

elenaandreea92

acum 10 ani

Nu, nu am fost deoarece am crezut ca nu e ceva foarte grav si nu necesita consultatie.

elenaandreea92

acum 10 ani

Aceasta raceala imi poate cauza intarzierea mensruatiei? Ar fi trebuit in mod normal ca astazi sa imi vina menstruatia ,dar inca nu s-a intamplat acest lucru.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este o infectie urinara. Este recomandat sa efectuati analize uzuale, sumar de urina si ecografie abdominala. Este bine sa aveti in vedere si consultul ginecologic.

elenaandreea92

acum 10 ani

Imi puteti recomanda un anumit medicament pentru a-mi ameliora aceasta senzatie pana efectuez analizele corespunzatoare ?

Dorina

acum 10 ani

Foloseste tinctura de nuca neagra

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Puteti utiliza antiinflamatoare ( de ex diclofenac sau ibuprofen, etc) asociat cu antispastice ( nospa) pentru 2-3 zile.

Lili

acum 10 ani

cred k ai facut cistita.urinal akut(vezi prospectul cum se ia).apoi la dr dak nu trece

Utilizator11588359180

acum 3 ani

Bună seara,am și eu o întrebare, de ce am durerii pe jos,și în același timp și usturimi pe jos??