Cum pot trece peste despărțire?

Educatia sexuala Anxietate Depresie

Postata de Utilizator11592139168 cu 3 ani in urma.

Au trecut câteva zile, se simt ca și cum a trecut o săptămână.. Nu mai pot mânca, dormi..nici măcar să mă ridic din pat. Ea m-a lăsat, mi-a spus că relația noastră a ajuns să fie monotonă, că mă iubește ca pe un frate și că nu mai poate fi nimic altceva între noi. Am făcut multe lucruri pentru ea, multe sacrificii...Și m-a lăsat așa, pur și simplu. A încercat să mă îmbuneze spunându-mi că poate ne vom împăca, dar chiar și dacă voi accepta știu că n-o să mai fie la fel. Nu știu ce să fac cu mine acum, aș vrea să-mi pot reveni la normal dar pur și simplu nu pot, e groaznic.
Dacă îmi puteți recomanda medicamente sau ceva care mă poate ajuta cu somnul, am ajuns o legumă

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 3 ani

Buna ziua, inteleg ca nu v-ati certat, deci nu aveti motive de "impacare"...
Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala, care va va eachilibra si veti sti mai bine ce sa alegeti data viitoare. Ceea ce acum vi se pare un dezastru, este, de fapt, un nou inceput si va ofera sansa de a va pretui mai mult, de a va iubi si a va cunoaste.
Toate cele bune!