Ciclu

Educatia sexuala

Postata de andra00 cu 12 ani in urma.

suntem in 13 mai si trebuie sa imi coboare ciclu pana pe 15 max 16 si prietenu meu a ejaculat in mine. Am inteles ca 10 zile inainte si 10 dupa nu poti ramane insarcinata este edevarat ? trebuie sa iau pastila de a doua zi???

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 12 ani

Nu, nu este adevarat. Daca nu doriti copii, folositi prezervativul. Daca mai ai timp, ia pastila de a doua zi si nu va mai jucati cu focul.

andra00

acum 12 ani

mersi de sfat am luat pastila astept sa imi coboare ciclu.

Iuli

acum 12 ani

O sa iti intarzie de la pastila, dar macar stii ca nu vei fi mamica peste 9 luni. De acum numai cu prezervativ. Daca nu vrea EL cu prezervativ, atunci nici tu nu vrei sa faci sex deloc cu el.

andra00

acum 12 ani

poi luna trecuta mia venit pe 9 aprilie si acuma sunt in 18 mai si nu mia venit.Am luat pastila pe 13 mai.Mai astept?

Iuli

acum 12 ani

Fa un test, dar va iesi cel mai probabil negativ. Repeta testul peste 1 saptamana. Nu te speria, e normal sa intarzie.

andra00

acum 12 ani

Ok.Mersii mult...mai linistit putin ca nici acuma nu mia venit astept pe o zi pe alta:(..dar nu mai fac greseala aia neprotejata...!!!

elena r

acum 9 ani

pot sa raman insarcinata dak i-au duphaston la rec medicului?eu am avut cm in 30 mai-3 iune iar dupa am avut conact neprotejat in data de 11 pana in 16 iunie

Burtea wnisoara vasilica

acum un an

Bună seara mai puteți ajuta și pe mine cu un răspuns de vro 3 luni nu mia venit ciclu se poate sa fi rămas ansarcinata am făcut câteva teste și nu ami easa nimic