ce am...?

Educatia sexuala

Postata de niccocst cu 11 ani in urma.

buna seara! in luna ocotmbrie am avut menstruatie de pe 24 pana pe 29.. pe 31 am avut un contact sexual protejat[nu sa rupt prezervativul..]iar in acea seara am avut o scurgere putin maro...pe 06 noiembrie am avut inca un contact protejat..iar seara a curs tot o secretie maro..si a doua zi....la ambele contacte am fost incordata..si imi e cam frica...pe 9 am avut un dublu contact[2 numere cu prezervativ...] ,care nu ma durat..chiar a fst placut.. de pe 11 pana astazi am avut o secretie..cand maronie deschis.. cand galbuie..in seara asta a fst cu cateva firicele de sange.. menstruatie ar trebui sa imi vina l sfarsitul lunii.... oare sunt insarcinata..sau am racit jos, sau ce as putea sa am,,...? va multumesc din suflet.!!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil este vorba de o infectie din sfera genitala ( vaginita, endometrita, etc).
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

niccocst

acum 11 ani

multumesc mult! saptmna viitoare am programare la doctoritza de familie..si o s ii cer o trimitere si la ginecologie!:*

niccocst

acum 11 ani

inca nu mia venit menstruatia..iar ieri am fsacut un teest si a iesit negativ..maine am programarea la ginecolog.. secretiile maronii le am din cand in cand... miaa curs putin sange dupa ce am fct baie fierbinte... ,,snt si racita.. oare sunt insarcinata..? eu zic ca nu...totul a fost protejat...multumescc