Anticoncrptionale potrivite?

Educatia sexuala Sarcina Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11568825919 cu 4 ani in urma.

Salut, am 18 ani si as vrea sa stiu ce anticonceptionale sunt potrivite pentru mine. Momentan nu am posibilitatea de a consulta un medic in privinta asta. Tin sa precizez ca sunt fumatoare si nu am avut niciodata probleme de sanatate grave (adica nimic mai mult decat o simpla raceala). Ce pastila anticonceptionala as putea cumpara?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/indicatia-tratamentului-cu-pilula-contraceptiv_5233

Utilizator11573518689

acum 4 ani

Eu personal ți-aș recomanda un inel vaginal ,il cumperi lună de lună și îl bagi înăuntru intre menstre,dar înainte să îți vina menstre îl scoți și îl arunci! Eu zic ca este mult mai bun ...Pastilele afecteaza...Succes