Am o intrebare

Educatia sexuala

Postata de Alexandrap466 cu 8 ani in urma.

Buna ziua. Eu cu prietenul meu ne-am decis cand facem dragoste sa o facem fara prezervativ si fara nici un fel de protectie , deoarece eu am foarte multa incredere in el si stiu ca nu ejaculeaza in mine. Intrebarea mea este urmatoarea, pot ramane insarcinata din aceasta cauza ? Am citit pe diverse forumuri, undeva scria ca nu, ca nu are nici o legatura, in alta parte ca exista acel lichid care il secreta el. Are vreo legatura ? Astept raspuns. Ma gandesc ca nu are nici o legatura deoarece facem asta cam de o luna si n-am avut probleme, mi-a venit si ciclul menstrual.

Raspunsuri (2)

mary321

acum 8 ani

buna alexandra, pentru a fi sigura ca nu ramai insarcinata poti lua contraceptive. poti lua din lua urmatoare dupa 7 zile de la ciclu.

ioana

acum 8 ani

Metoda folosita de voi este destul de riscanta. Ar trebui sa va interesati si sa folositi o metoda de protectie, mai ales daca nu va doriti sa apara o sarcina.
Este posibil ca intr-o anumita luna sa nu mai aveti la fel de mult noroc.