Ajutor Sex Neprotejat

Educatia sexuala

Postata de Cristi1992 cu 9 ani in urma.

Buna seara, am o relatie cu prietena mea de peste 4 ani, am avut relatii sexuale protejate de fiecare data cu ea in toti acesti ani, insa saptamana trecuta am incercat pentru prima data sa fac neprotejat cu prietenea mea.

Ca sa fie mai pe inteles, in data de 19 Octombrie seara am avut o relatie sexuala protejat iar ziua urmatoare dimineata, neprotejat. Nu am ejaculat in ea, am penetrato timp de 3-5 minute si m-am oprit. Din seara de 19 Octombrie pana in ziua urmatoare nu am urinat, doar m-am curatat cu un prosop dupa terminarea ejacularii.

Sunt foarte speriat deoarece prietena mea pare sa dea semne de oboseala, astazi s-a plans de greturi, si asta la doar o saptamana din acel act. Sunt sanse sa ramana insarcinata? Sa fie totul in mintea ei? Va rog mult ajutati-ma! Am luat un test de sarcina dar inca nu l-a folosit, ci urmeaza sa-l foloseasca in zilele urmatoare.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Putin probabil. Simptomele unei sarcini nu apar decat dupa cel putin 2 saptamani de la contactul sexual neprotejat ( ocazie cu care se face si testul de sarcina).

Cristi1992

acum 9 ani

Multumesc frumos domnule doctor! Prietena mea a facut testul de sarcina azi-dimineata (sper ca nu e prea devreme dupa 8 zile) si a iesit negativ.

Totusi nu-mi explic greturile pe care le-a avut ieri, sa fie o chestie psihologica? faptul ca s-a stresat cu acest gand?