Pete rosii si umflate pe picioare ?

Eczema

Postata de Utilizator11711566501 cu o luna in urma.

Bună seara am un pietene căruia iau apărut pe picioare niște pete umflate care la atingere îl dor și are senzație de mâncărime și îl dor picioare ce poate fii ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Simptomele descrise par sa se potriveasca cu o infectie cutanata, o alergie sau o afectiune dermatologica precum eczema sau psoriazis. Este important ca prietenul dvs. sa consulte un medic pentru un diagnostic corect si un tratament adecvat.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important ca prietenul dvs. sa consulte un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmeze recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Dermatita/eczemele-endogene_1420
sfatulmedicului.ro/Psoriazis/psoriazisul-evolutie-si-complicatii_1381
sfatulmedicului.ro/Psoriazis/psoriazisul-cauze-simptome-tratament_1373