Pete rosii pe corp care reapar , ce analize ar trebui sa fac sau ce as putea lua?

Eczema

Postata de MembruMobileApp150330210425692 cu 5 ani in urma.

Buna ziua , am 25 ani , mi-au aparut niste pete care nu sti din ce cauza ar putea fi , prima oara mi-au aparut in septembre am mers la dermatolog mi-a dat tratement , a spus ca am o eczema.Apoi la cateva luni prin ianuarie mi-au aparut iar , cam tot in aceleasi zone ( spate in zona lomara , apropae de gat) + picioare .Am urmat iarasi un tratement prescris de acelasi dermatolog si s-au trecut si de cateva luni iar au reaparut , tot in aceleasi zone si incep sa se extinda mai mult pe piciore si abdomen,uneori pe picioare incep sa am mancarimi usoare. .Daca ma puteti ajuta va rog cu cateva sfaturi.Mentionez ca anul trecut mi-am facut exudat faringian si a iesit ca am staphilococ auriu.In rest celelalte analize mi-au iesit bune cu exceptia nr de neutrofile 43,5% .Multumesc.
Buna ziua , mi-au aparut niste pete care nu sti din ce cauza ar putea fi , prima oara mi-au aparut in septembre am mers la dermatolog mi-a dat tratement , a spus ca am o eczema.Apoi la cateva luni prin ianuarie mi-au aparut iar , cam tot in aceleasi zone ( spate in zona lomara , apropae de gat) + picioare .Am urmat iarasi un tratement prescris de acelasi dermatolog si s-au trecut si de cateva luni iar au reaparut , tot in aceleasi zone si incep sa se extinda mai mult pe piciore si abdomen,uneori pe picioare incep sa am mancarimi usoare. .Daca ma puteti ajuta va rog cu cateva sfaturi.Mentionez ca anul trecut mi-am facut exudat faringian si a iesit ca am staphilococ auriu.In rest celelalte analize mi-au iesit bune cu exceptia nr de neutrofile 43,5% .Multumesc.

Raspunsuri (1)

Utilizator11617904236

acum 3 ani

Buna, pana la urma s-a rezolvat problema?

Ma confrunt cu aceiași problema și nu aflu răspunsul.

Mulțumesc.