De ce imi ies bubite in palme?

Eczema Alergii Leziune dermatologica

Postata de Utilizator21622711037 cu 2 ani in urma.

Buna ziua! De ceva vreme imi apar niste bubite/basici in palme, cu lichid in ele, arata ca niste cosuri. Dupa ceva vreme de la aparitie, acestea se usuca si raman ca niste pete care mai apoi se cojesc. Uneori acestea prezinta si mancarimi usoare. Pe masura ce acestea se usuca si trec, apar altele. Ce ar putea fi si cum as putea trata aparitia acestora?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/veziculele-leziuni-tegumentare-cu-continut-lichid-basica-cu-lichid_1399