Ce ar putea fi?

Eczema

Postata de Utilizator21638514621 cu 2 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu cateva luni m-am confundat cu o problema destul de jenanta. Scrotul meu a devenit de culoare rosie. In rima faza am fost la dermatolog acesta spunand ca nu este nimic grav mi-a dat ca tratament Tridem dupa doua saptamani de aplicare nu se schimbase nimic,cand am fost a doua oara la acesta mi-a dat Micozonal dar tot nici-o schimbare. Vazand ca dupa o luna de tratament nu imi trece am schimbat doctorul dar ce sa vezi cand am mers la un nou doctor dermatolog dupa consult acesta mi-a spus ca am o eczema micotica si mi-a dat ca tratament Nidoflor timp de o luna dar nici-o schimbare acea roșață nu a inceput nici macar sa se amelioreze. de curand acest simdrom s-a agravat aparandu-mi roșață la baza si varful penisului si pe prepuț. Am mers acum de curand si la un medic Urolog acesta dupa examinare a spus ca nu am nimic grav si mi-a dat ca tratament Advantan timp de o luna dar tot nici-o schimbare. Am inceput sa ma ingrijorez mai tare acum cateva zile cand au inceput sa imi apara pe penis pete rosi dar care dispar singure in decurs de 1-2 zile precizez ca acestea apar doar pe pielea deasupra traiectului venos. Nu am nici-un fel de mancarime, durere, usturime sau sensibilitate in zonele afectate. Aș fi recunoscator daca m-ati ajuta cu un sfat, daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva cum a scapat sau ce a boala este? Mulțumesc anticipat!!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/cauzele-aparitiei-punctelor-petelor-rosii-de-la-nivelul-penisului_17958