Se poate ca doctorul sa fi omis ceva?

Ecografie

Postata de Alexa cu un an in urma.

De ceva timp, cam 2 saptamani, sufar de durere abdominala in partea superioara dreapta, care iradiaza uneori spre spate.Am fost la o ecografie abdominala, iar doamna doctor a zis ca totul este in regula, inclusiv ficatul, pancreasul si rinchii.A zis ca mai mult ca sigur durerea este cauzata de postura/pozitia p***a.Mentionez ca lucrez si de la birou si in timpul liber, execut masaj la domiciliu, desfasurat fie pe jos, fie pe canapea/pat.Intrebarea mea este:ar trebui sa efectuez un al doilea ecograf, sa caut raspunsul la alta specialitate sau sa accept ca durerea este cauzata de postura?Adaug ca in tot acest timp, durerea nu s a agravat si nu prezint alte simptome.Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/durerea-abdominala_6126