Reumatism articular ?

Dureri musculare Reumatisme degenerative

Postata de Utilizator11528204208 cu 4 ani in urma.

Bună de ceva vreme mai bine de 1 an ma dor articulațiile mai ales cand se schimba vremea.
Ma dor încheieturile de la mâini, cotul, gleznele, picioarele mai ales în zona genunchilor pana jos la glezna.
Am fost azi la doctorița și mi a dat cerebinox și a zis ca are plante naturale și etc și ma ajuta ca merg peste tot dar nu mi a zis oficial ce as avea doar dacă cumva nu mi dispar durerile sa vin după si imi da ceva mai puternic.
Tin sa menționez ca am 16 ani împliniți recent și am făcut analizele recent și nu am lipsa de calciu și mi au ieșit destul de bine analizele de sânge și urina.
Am cautat pe net și simptomele mele s ar potrivi cu reumatismul articular.
Ce spuneti?

Raspunsuri (1)

Utilizator11578836618

acum 4 ani

Analiza Aslo, și exudat faringian. Dacă rezultă infectie streptococica. Moldamin.