Am forțat aruncarea și mă doar umarul?

Dureri de umar

Postata de MembruMobileApp321736 cu 2 ani in urma.

Buna ziua. Acum 11 ani când eram în gimnaziu eram foarte bun la aruncat,mingi,obiecte,pietre,s.a . Într-o zi am aruncat foarte tare pentru un concurs și a început să mă doară umărul in partea de sus spre exterior. Din ziua aceea mă doare umărul mereu când încerc să arunc și din cauza asta nu mai pot arunca. De atunci n-am mai aruncat foarte des și n-am mai participat la concursuri. Am crezut că dacă opresc un timp acest obicei/sport, îmi va trece dar se pare că nu a trecut. Ce pot sa fac?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-membrului-superior/durerile-de-umar_9387