junghi omoplati la frig / rece?

Dureri de spate

Postata de george cu 4 ani in urma.

buna ziua, am 30 de ani si de o perioada am inceput nu de foarte mult timp, cand vine frigul in special perioada rece , si nu sunt imbracat foarte bine, ca sa fiu mai exact doar cand sunt in casa mi s-a intamplat , daca simt simt rece la spate ,incepe ca o durere in spate intre omoplati ,aceea durere o pot asocia cu atunci cand mananci si inghiti nemestecat si se duce foarte greu pe traseul gatului si te doare ,o durere suportabila dar deranjanta la un moment dat, ca sa scap de ea trebuie sa ma imbrac mai gros sa pun un hanorac pe mine ceva care sa fie gros in zona spatelui. Mentionez ca , "criza" asta se declanseaza doar cand simt rece la spate ,si doar cand vine vremea friguroasa. Ce ar putea sa fie sau la ce medic as putea sa merg ? multumesc

Raspunsuri (3)

Diana_Dima675644

acum 4 ani

Buna eu sufăr de aceași problema .. Si in urma unui consult amănunțit am aflat ca am nevarligie intercostala.. se accentuează mai mult arunci când intri în panică și ești stresat.. sănătate multă

george

acum 4 ani

multumesc ,la mine cand simt rece la spate simt junghiul intercostal cum se accentueaza in intensitate ,dar cand ma imbrac mai gros decat in mod normal simt cum scade si dispare... multumesc inca odata

Utilizator21630995370

acum 2 ani

Durerea de spate accentuata la frig