Dureri lombare,zona coccis. Cauze ?

Dureri de spate

Postata de MembruMobileApp1518204819 cu 6 ani in urma.

Buna seara,am de 2 luni dureri de spate zona lombara,se duce spre coccis și fesa dreapta ca o durere pe os constanta (durere “surda”). Ar trebui sa fac RMN sau se va vedea la tomografie? (nu stiu dacă este de la os sau nervi). Va multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/dureri-lombare_1671