Durere piept sau clavicula indreptare spate?

Dureri de spate

Postata de Utilizator21581985559 cu 4 ani in urma.

Buna seara. Am 21 de ani.

De cativa ani(2-3) in momentul in care imi indrept spatele simt o durere in piept/clavicula si parca imi trosneste pieptul, parca s-ar rupe. Dimineata cand ma trezesc se simte durerea cel mai rau. Daca stau in pat 15 minute de exemplu si vreau sa ma ridic si sa mi indrept spatele, sa mi trag umerii in spate, aceeasi durere.

Sa aibe aceasta durere legatura cu durerea de ceafa?

Mentionez ca am si fost cativa ani la sala de forta, inca de pe la 16 ani.

Pentru o asemenea durere la ce tip de doctor as putea sa ma consult?

Raspunsuri (1)

Utilizator11700588051

acum 5 luni

Ati aflat de la ce era durerea?