Durere de spate?

Dureri de spate

Postata de MembruDesktop1563317758 cu 4 ani in urma.

De cateva zile am o durere de spate in zona superiaora. Mentionez si ca de 3 saptamani de obicei noaptea am parte de o tuse seaca...totusi mi s-a spus din partea unui cadru medical ca aceasta apare pe fondul unei alergii sezoniere. Totusi ideea e ca am o mica teama sa nu fie cumva vorba despre vreo afectiune a plamanilor... Totusi aceasta durere nu este insotita de vreun alt simptom specific precum febra sau alte lucruri. Ac***a in vedere situatia din acest moment nu as prefera sa ma duc in vreun spital pentru un consult medical. Mentionez ca pana acum nu am avut probleme grave de sanatate. Puteti sa imi luasati o opinie daca este vorba despre o simpla durere de spate sau poate fi ceva mai grav.

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/cum-pot-fi-ameliorate-durerile-lombarei_17361

Utilizator11587408388

acum 4 ani

Bună, cum te mai simți? Și eu mă confrunt cu dureri de spate de o lună și plus mai am și o tuse seacă numai dimineața, dar durerile sunt mereu alte sintome nu am, mi-e frica să mă duc undeva cu acest covit 19, tu ce ai făcut?

Utilizator11587634264

acum 4 ani

Si eu sunt la fel e o sensibilitate la plamani am incercat tot sunt asa din luna februarie vesta in spate permanent port si evit frigul si inhalatii de aburi cu sare neiodata ma linisteste tusesc in timpul inhslatiei si elimin si apoi ma simi msi bine pt tosts zius nu ai unde merge la dr .decat in focar de corona pana dupa 15 mai da de o mai lucra cineva si pt noi am44 ani.

Utilizator11587634430

acum 4 ani

Asa îs si eu din februarie....