Discopatie lombara?

Dureri de spate

Postata de CORALIA156213 cu 6 ani in urma.

Buna ziua ! Pe radiografia zonei lombare nu mai apare deloc discul L5.Medicul reumatolog mi-a prescris vimovo si mydocalm pentru durere. Va rog mult sa-mi spuneti daca este necesar un RMN si daca este cazul de operatie. Ce urmeaza ? lyprinolul ajuta in aceasta problema ?Mentionez ca am 64 ani,167 cm si 62 kg.
Vamultumesc mult! Coralia Popescu

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/discopatia-lombara_15095