Cum pot scapa de un junghi in spate, pe laterala, in dreapta (pe laterala, unde e talia). ?

Dureri de spate

Postata de Cami cu un an in urma.

Am avut viroza. Am fost la pneumolog, am facut raze, am luat tratament. Am fost in concediu 2 saptamani, iar acum sunt bine, m-ai tusesc un pic, dar mi sa spus ca o sa treaca tusa in timp. De aproximativ o saptamana am un junghi in partea dreapta, pe lateral, unde e talia. Ma doare cand tusesc, cand stranut, cand ma sucesc, cand ma intorc in pat. Ce poate fi? Cand am fost in concediu 2 saptamani cu viroza, nu am facut miscare deloc, a zis ca trebuie odihna, caldura. Eu ma gandesc ca ori e nevralgie, ori un muschi incordat de la lipsa de miscare, cand am fost in medical.

Raspunsuri (2)

Georgiana.

acum 10 luni

Și eu am cam la fel dar la mine din cauza că am tras curent ,am luat ventilatorul în brațe ,eu fiind foarte transpirată ,nu mi-am dat seama că pot păți asta ,acum mă chinui să-mi treacă ,numai suport ...

Cami

acum 10 luni

Buna. La mine a fost o nevralgie. Dar m-a tinut destul. CRED CA VREO 3-4 SAPTAMANI. Sa iei antiinflamator timp de 7-10 zile. Sanatate multa.