Cui mă adresez în situația mea?

Dureri de spate

Postata de Georgiana cu 5 luni in urma.

Am 31 de ani și de câteva zile am o durere în spate pe partea stângă lângă omoplat dar se resimte și în sus spre ceafă! Nu mă pot mișca foarte bine iar când strănut simt o durere cruntă care persistă câteva minute, iar dacă vreau să aplec capul simt că mă ține ceva și mă doare! Menționez că am câteva alergii și de o lună de zile am o tuse cu expectorație!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Trebuie sa va adresati medicului de familie sau unui medic specialist in medicina interna. Acestia vor putea evalua simptomele tale si va vor putea recomanda investigatii suplimentare sau va vor putea oferi un tratament adecvat. Este important sa mentionati si despre alergii si tusea cu expectoratie pentru a obtine o evaluare completa a sanatatii dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic internist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articole recomandate
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/durerea-de-spate-ce-afectiuni-poate-ascundei_7164
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/de-ce-sufera-atat-de-multi-oameni-de-durere-de-spatei_18786