Am o durere sub cutia toracica atunci când ma întorc?

Dureri de spate

Postata de GabrielG cu 2 ani in urma.

Bună ziua, am 20 și de la un timp a început o durere sub cutia toracică atunci când mă întorc cu toracele stânga sau dreapta. Este ca un junghi puternic, ce ma lasă fără aer (când rămân întors). As fi zis ca este mușchiul diafragmei. Aceasta problemă mi-a apărut acum 2-3 luni, dar mi-a dispărut. Precizez că mi-a mai apărut în timp, atunci când poziția mea, a spatelui, nu era tocmai corectă (scriam în pat destul de cocoșat). Atunci când inspir sau expir nu simt nicio durere la plămâni, simt doar un disconfort tot în zona diafragmei și prin părți doar când se mișcă cutia toracică.
Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/durerea-sub-coaste-cauze-posibile_19213