Cum as putea scapa de o iritatie in gat?

Dureri de gat

Postata de MembruMobileApp1514172029 cu 6 ani in urma.

Buna seara! De cateva zile ma confrunt cu o mare usturime in gat. Mi-am pierdut pofta de mancare, am continuu stare de voma cand incep sa tusesc. Am luat decasept si strepsils, am incercat si sarea si cartoful ras cu spirt, niciunul nu a functionat. Ceaiul de ceapa cu nuca imi provoaca o stare prea mare de voma. Ceea ce probabil va irita si mai rau. Ce as mai putea incerca? Deja am 3 zile nemancate si nedormite iar ceaiurile au devenit prea greu de baut, imi provoaca sila... Mentionez, sunt in uk si momemtan aici nu am un doctor de familie..... Help

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Faringita-si-amigdalita/8-remedii-pentru-ameliorarea-durerii-in-gat_9913

MembruMobileApp1517606341

acum 6 ani

Buna seara. Am aceleasi simptome: gat iritat si indiferent daca beau sau inghit imi vine sa vomit.