Dureri de cap

Dureri de cap Migrena Tulburari de vedere

Postata de MembruMobileApp1497359742 cu 6 ani in urma.

Salut tuturor,am 20 de ani.De 2 luni de zile am niste dureri de cap de la moderat-sever in fiecare de dimineata uneori impreuna cu durerile de cap am stari de greata dar totusi nu vomit. Totul a inceput cand eram in fata calculatorului si ascultam muzica,la un moment dat am acuzat o durere severa in frunte cu ameteli pentru cateva secunde dupa nu am mai avut nimic.Dupa 3 zile au inceput dureri de cap severe in zona tamplelor in fiecare zi pana astazi.Timp de o luna aveam doar dureri de cap,dupa aprox. o luna si putin am inceput sa am si stare de greata,oboseala,picioare grele,si tulburari de vedere(pete negre,ochii obositi/rosi,vedere inceatosata).Tin sa mentionez cand durerea incepe mi se umfla venele la tampla,durerea dupa se muta in crestele capului si dupa cap.
Tin sa mentionez ca sufar de 4 ani de atacuri de panica.
Va rog frumos daca ma puteti ajuta si nu stiu ce sa fac,pastile nu iau pentru ca nu vreau dupa sa am dependeta.

Durerile mele de cap sunt mai intense atunci cand stau pe calculator sau telefon si minim 2 minute si nu exagerez cand spun asta!

Ce credeti ca poate fii? Va multumesc din suflet!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cum-sa-interpretati-diversele-tipuri-de-dureri-de-cap_12591