Durere in zona din spate a capului?

Dureri de cap

Postata de Marian cu un an in urma.

Bună ziua!

Am 26 de ani si de aproximativ 4-5 luni, ma confrunt cu o durere destul de mare în zona din spate a capului..
Înainte, aceasta durere apărea doar când eram stresat sau nervos(în special la lucru).
De ceva vreme, aceasta durere persista si cand ma trezesc dimineața, deci mai mereu ma urmărește ( se simte uneori cum pulsează zona aia )
Eu obișnuiam sa dorm pe spate, acum nu mai pot, deoarece , când pun capul pe perna, simt și mai mare durerea dacă stau pe spate...
Ce ma sfătuiți sa fac?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

In cazul in care durerea este insotita de alte simptome, cum ar fi greata, varsaturi, ameteala sau tulburari de vedere, ar putea fi indicat sa consultati un medic pentru evaluare si recomandari suplimentare.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/localizarea-durerilor-de-cap-simptom-al-unor-boli-ascunse_16634
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/durerea-de-cap-cefaleea-cauzata-de-starile-de-tensiune_322