Ce sa fac sa mi se opreasca durerile de cap?

Dureri de cap

Postata de Utilizator11540134275 cu 5 ani in urma.

De o perioada mai mare de timp am dureri insuportabile de cap. Ma doare intraga regiune a capului si parca imi pulseaza incontinuu. Apar brusc, parca de niciunde, si continua sa ma doara intraga zi fara oprire. Pastilele gen citramon nu ma mai ajuta. Nu pot dormi nu pot sa ma relaxez si ma simt foarte amortita si ametita, uneori imi este si a vomit. Am 16 ani si am nevoie de niste sfaturi.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/migrena-juvenila_3783