Zona amortita?

Durere

Postata de Utilizator11561386425 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! De cateva zile am o problema ce la început nu mi s-a parut importanta. In zona închinată a piciorului stâng , pe o porțiune de aprox. 5-6 cm , nu mai simt niciun fel de stimul . Am incercat sa ma ciupesc simultan de ambele părți, si pe stânga si pe dreapta, si zona stanga respectivă răspunde foarte greu la stimuli. Nu stiu daca să-mi fac griji.. adresez intrebarea asta mai mult din simplul fapt ca ma enervează foarte tare chestia asta . Ce ar putea fi? Multumesc anticipat! Imi cer scuze daca am gresit categoria, dar nu am.stiut unde sa încadreze intrebarea.

Raspunsuri (2)

Utilizator11561386425

acum 4 ani

Inghinala*

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-nervilor-periferici/paresteziile-amortelile-si-pierderea-sensibilitatii_341