Senzatie de arsură la nivelul talpilor?

Durere Durere de cap

Postata de MembruMobileAppsimplerissae cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Prietenul meu are o senzație de arsură la nivelul talpilor foarte dureroasă de câțiva ani. A facut tot felul de examinări, inclusiv ptr glicemie, egr, hepatită , însă toate analizele au iesit bine. Ca sa va explic pe scurt, atunci cand este cald afara si face o plimbare de 10 min (chiar si iarna, daca face plimbari lungi) o durere foarte puternică, o senzație de arsură la tălpi începe sa se manifeste. Rar, durerea i se duce si la nivelul incheieturilor de la mâini si capului. Lucreaza la birou deci efectiv sta toata ziua pe scaun, a lucrat acum câțiva ani ca barman si ospătar. Durerile au început la aproape un an, in perioada verii, dupa ce s-a întors din orientul mijlociu unde a fost in vacanta si ne gandim ca ar fi o posibilitate sa fi luat ceva de acolo poate? Ma puteți ajuta va rog cu o recomandare? Efectiv nu mai stie la ce sau cine sa apeleze...

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diverse/picioarele-18-indicii-despre-sanatate_8703

Nego

acum 7 luni

Buna ziua! Cum ati rezolvat problema? Am aceleasi simptome ca prietenul dumneavoastră! Mulțumesc frumos!

Nego

acum 6 luni

Buna ziua! Ce diagnostic a primit prietenul dumneavoastră? Eu sunt suspect de policitemia vera...urmeaza o vizita la hematolog! Mulțumesc frumos!