Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?

Durere

Postata de Utilizator11645386989 cu 2 ani in urma.

Înainte cu câteva săptămâni am resimțit o durere foarte accentuata în brațul stâng, nu am făcut niciun efort , nu era tipul acela de durere musculara. Ieri am resimți iarăși aceeași durere însă de data acesta și mai puternică . Înainte ca bratul stang sa ma doara țineam telefonul în mana , am avut o ușoară senzație ca mana mea amorțește, pur și simplu nu am mai putut tine telefonul în mana , apoi s-a instalat durerea de brat ,o durere care se făcea și mai prezenta la fiecare mișcare a bratului .Nu știu ce ar putea fi , ma sperie faptul ca nu am depus efort și nici nu m-am lovit ..

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/legatura-dintre-durerea-de-mana-si-atacul-de-cord_11497