Ma dor fesele ce ar trebui sa fac sa scap?

Durere

Postata de Vasilescu marin cu o luna in urma.

Ma dor fesele in mers si coboara

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Daca va dor fesele, ar trebui sa incercati cateva lucruri. In primul rand, asigurati-va ca luati suficiente pauze pentru a va odihni, in special daca simptomele se agraveaza atunci cand mergeti sau coboriti. Apoi, poti incerca exercitii de intindere sau yoga pentru a ameliora durerea. O alimentatie sanatoasa si hidratarea adecvata pot contribui, de asemenea, la ameliorarea durerii.

Daca nu simti imbunatatiri dupa aceste schimbari, ar fi cel mai bine sa consultati un medic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Diverse/pasi-importanti-si-eficienti-in-gestionarea-durerilor_14866

Va dorim multa sanatate!