Este posibil sa am epididimita?

Durere

Postata de stefan.23 cu 7 ani in urma.

Buna ziua! De aproximativ 2 saptamani, am zile in care simt o durere in spatele testiculului stang, asociat cu o usoara umflatura a epididimului. Durerea nu este puternica si dispare, daca imi gasesc o anumita pozitie. De asemenea, umflatura dispare dupa o perioada destul de scurta, sub 1-2 ore de cand apare, odata cu durerea. Nu am avut deloc contact sexual de mai multa vreme. Am 22 de ani, stau intr-un camin studentesc de ma bine de 3 ani (baie comuna, insa in toata aceasta perioada nu am avut probleme de genul asta).

Am mai avut in trecut astfel de dureri, insa nu verificam daca exista sau nu o umflatura pentru ca treceau repede si nu mai reveneau. Acum, pe de alta parte, tot revin, asociate, cum am scris mai sus, cu o umflatura a epididimului (frecventa nu e regulata, m-a durut astazi, ultima zi in care m-a mai durut fiind miercuri si marti). Miscare nu am facut de mai multa vreme, in ultimele 3-4 luni petrecand mult timp pe scaun, la serviciu, facultate sau acasa. Nu am reusit inca sa imi dau seama ce declanseaza umflatura si durerea si nu am primit nicio lovitura in zona respectiva. Obisnuiesc sa mai dorm pe burta insa daca simteam ca ma deranjeaza, schimbam imediat pozitia. La fel, mai dorm pe burta de cand ma stiu, deci nu as crede ca asta ar fi problema.

De asemenea, nu am alte probleme cum ar fi febra, greata, piele rosie sau senzatia de "fierbinte" in zona respectiva. Cand merg nu doare deloc, nu port lenjerie stramta si respect o igiena zilnica.

Raspunsuri (1)

Utilizator11703416949

acum 4 luni

Până la urmă ce aveai?